Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Nežemiškos gyvybės paieškoms išsiųs robotą-kalmarą

Taip pat skaitykite apie planetaeigius „ežiukus“

NASA planuoja skirti 100 mln. dolerių mobilaus roboto su lanksčiais čiuptuvais galimybių tyrimams. Jo Super Ball Bot pagalba būtų tiriamas Jupiterio palydovas Europa bei kiti dangaus kūnai, kuriuose gali būti požeminių vandens telkinių. Neseniai mokslininkai spėja, kad paslaptingos tamsios dėmės Europoje gali būti įprastine jūros druska. Kad taip gali būti, jei patikrino eksperimentu. Tai patikrinti galės zondas „Juice“, kurį link Jupiterio planuojama paleisti 2022 m. Mokslininkai neatmeta galimybės, kad tos “jūros” gali būti ir šiltos, kuriose gali būti kai kurios gyvybės formos.

Jis primintų kalmarą su čiuptuvais, kurie būtų elektrodinaminiai prievadai, leidžiantys gauti energiją iš magnetinių laukų. Jo „oda“ galėtų išsitempti, virsdama displėjumi, apšviečiančiu povandeninį pasaulį ir leidžiant jį fotografuoti.

Tarp kitų neįprastų NASA robotų – ir „Super Ball Bot“, rutulio formos iš segmentų, galintis susispausi ir riedėti. Tad jį būtų galima numesti iš didelio aukščio. Jį panaudoti planuojama tiriant Saturno palydovą Titaną.

Papildomai skaitykite Gyvybės paieškos

Robotas-kalmaras

Mokslo naujienų rinkinys, 2005

Skaitykite: Mokslo naujienos    

Paneigta teorija, kad žmogus yra medžiotojas.
Antropologų Sent Luise ir Robert W. Sussman knygose teigiama, kad pirmykštis žmogus nebuvo agresyvus žudikas. Primatai buvo aukos milijonus metų, o tai paveikė ir žmogaus vystymąsi – pastangoms gintis nuo plėšrūnų. R. Sussman rašo, kad žmogaus-medžiotojo idėja išsivystė iš žydų krikščionių ideologijos, teigiančios žmogų esant iš prigimties nuodėmingą, agresyvų ir žudiką. Jis nustatė, kad Australopithecus afarensis, gyvenusio prieš 7 mln. metų, dantys nebuvo pritaikyti valgyti mėsai. Jie tiesiog negalėjo jos valgyti – o kam tada medžioti?
Taip pat skaitykite žmogaus kilmės teorijos

Ilgalaikė atmintis
Kaip prisimenamas vardas? Ar galima jį užmiršti? Tyrimai (engramos) rodo, kad tokia atmintis yra visiems laikams. Transliacijos metu gaminami nauji proteinai, kurie stabilizuoja pasikeitimus. Todėl kiekvienas prisiminimas įgauna nuolatinį atspindį. Tačiau Aryeh Routtenberg laiko, kad atmintis yra dinaminis procesas. Sudarytas pastovumo įvaizdis kyla iš atkartojimų įvairiose smegenų dalyse. Pvz., žmogaus vardas yra daugelyje nefrologinių grandinių, todėl jį sunku pamiršti. Iš tikro kiekvienas komponentas yra trumpalaikis ir nė vienas nefrologinis tinkas neišlieka visą gyvenimą. Tad savo vardą pamiršti galima.
Taip pat skaitykite Įvykių prisiminimas laike

Planetos iš deimantų
Kai kuriose mūsų galaktikos planetose po paviršiumi gali būti storas deimantų sluoksnis. Mat kai kuriose planetose galėjo būti pakankamai grynosios anglies. Taip konferencijoje teigė Marcas Kuchneris. Pvz., tokių planetų gali turėti pulsaras PSR 1257+12. Kitos kandidatės – esančios netoli galaktikos centro, nes ten žvaigždėse daugiau anglies.
Taip pat paskaitykite Deimantai iš kosmoso
O gal Atrasta deimantinė planeta?

Raižiniai Anglijoje
Šiaurės Somerseto urve piešiniai gali būti 100 tūkst. m. senumo. Jie neseniai rasti Mendip'o kalvų oloje. Išraižyti kryžiai rasti Aveline Hole, kurioje laidota po paskutinio ledynmečio, mezolito eros pradžioje.
Pakeliui paskaitykite Javų ratai Anglijoje

Prometėjas vis dar vagiliauja
Senovės Graikijoje jis pavogė ugnį iš dievų. Šiandien Saturno palydovas Prometėjas pritraukia medžiagas iš Saturno žiedų – pagal „Cassini“ zondo duomenų analizę. 2005 m. spalio 29 d. perduotoje nuotraukoje matoma šviesi dėmė Saturno F žiede – tai dalinai apšviestas bulvės formos apie 150 km ilgio Prometėjas. Jis kartu su Pandora vadinami „piemenimis“, nes palaiko žiedo formą. Manoma, kad nuotraukoje matoma tamsi dėmė – tai žiedo sritis, iš kurios Prometėjas pasiėmė medžiagos.
Pakeliui paskaitykite Saturno keisčiausio palydovo paslaptys

Nauja žmonių rūšis
Indonezijos Flores saloje vos prieš 18 tūkst. metų gyveno žmonės-nykštukai – kartu su mažyliais drambliais ir milžiniškais driežais. Atradėjai juos pravardžiuoja „hobitais“. Jie buvo tik metro aukščio, smegenys buvo tik trečdalis šiandieninio žmogaus dydžio. Juos pavadino Homo floresiensis. Įdomu, ko dar galime tikėtis?
Daugiau skaitykite žemiausi žmonės

Šimpanzių dirbtuvė
Konge rasta įrankius gaminančių šimpanzių bendruomenė. Jos pietums "žvejoja" termitus. Nufilmuota, kaip jos stambiomis lazdomis pramuša skyles termitų kauburiuose, o tada smulkesniu pagaliu išsigraibo vabzdžių. Po žeme esančius termitus jos gaudo dar kitokiu įrankiu.

Pomidorai prieš prostatą
pastebėta, kad pomidorai ir juose esantis antioksidantas likopenas mažina pavojų išsivystyti prostatos vėžiui. Tyrimai parodė, kad terminis apdorojimas (padažas) ir vartojimas kartu su riebalais pagerina likopeno įsisavinimą.

Planetos kuriasi chaotiškai
Planetos susidaro per ilgą laiką susiduriant didelėms uolų luitams. NASA stebėjimai rodo apie kai kurias žvaigždes esant nepaprastai gausius dulkių debesis, kurie galėjo susidaryti susiduriant embrioninėms planetoms. Gal taip susidarė ir Mėnulis (daugiau apie Mėnulio kilties teorijas). Anksčiau manyta, kad planetų susidarymas nėra toks katastrofiškas. Galingu infraraudonųjų spindulių teleskopu galima stebėti tų susidūrimų pasekmes. Embrioninėms planetoms susidūrus, jos gali susilieti arba suskilti į gabalus. Susidariusios dulkės įšyla nuo žvaigždės spindulių ir spinduliuoja infraraudonuosius spindulius.
Papildomai skaitykite apie tolimas planetas

Papildomai skaitykite:
CEFAA, Čilė
Tinklelio žvaigždynas
Gyvybės paieškos Marse
Vieta, kur gimsta žvaigždės
Ieškantis žemės tipo planetų
Katastrofos: pakeliui į Saturną
Kosmonautikos pergalės ir pralaimėjimai
Kodėl NASA kosmodromui pasirinko Floridą?
Utsure Bune: liudijimas apie NSO Japonijoje)
Nobelio premijos laureatas ir ateiviai
Nesklandumai įsisavinant kosmosą
Akmenuotosios Tunguskos pilys
Pulsarai ir dvinarės žvaigždės
Įvairios trumpos žinutės
Karlo Jungo požiūris į NSO
Paprasti ir neįprasti asteroidai
Tesla: gyvenimas ir palikimas
Panspermia: užkratas iš kosmoso
K.Ciolkovskis: Ženklas iš aukščiau
Ankstyvieji pranešimai apie NSO
Kometos: dangaus ženklai
Mokslininkai apie NSO
Fairwater paslaptis
Mokslo naujienos

 

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT skiltis
Vartiklis