Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Laisvojo kosmoso piliečiai  

„Planeta – proto lopšys; tačiau negalima visą laiką gyventi lopšyje“, K. Ciolkovskis    

Pirmoji juridinė revoliucija viršžeminėje erdvėje gali virsti pirmąja orbitine valstybe.

2016 m. spalio 12 d. naujos eros pradžią paskelbė Igoris Ašurbeilis, buvęs raketų konstruktorius, o dabar verslininkas ir, kaip dabar madinga sakyti, vizionierius – tai žinia apie Asgardijos įkūrimą, pirmosios valstybės, kurios teritorija už Žemės ribų. Igoris Ašurbeilis

Pareiškimai pilietybei gauti ėmė plaukti iš viso pasaulio (jų jau keli šintai tūkstančių – tad imtasi verifikacijos). O laikui skaičiuoti sukurtas naujas universalus kalendorius – kuris, kaip kadaise revoliucinėje Prancūzijoje, turi 13 mėnesių po 28 d., o papildomas dienas planuojama įterpti tarp birželio ir liepos. Mėnesių pavadinimai palikti tokie patys, tik papildomas mėnuo pavadintas asgardu.

Apie laimingą laisvą šalį padangėje svajota senai (K. Ciolkovskis), o su audringa kosminės eros pradžia atrodė, kad tai netrukus gali būti įgyvendinta, tačiau tikrovėje kosmosas mažai priartėjo. Paprastiems žmonėms kosmosas ir toliau atrodo tik užsklandėle kompiuterio ekrane. O dar be techninių, egzistuoja ir juridinės kliūtys.

Svarbiausias teisės aktas, reguliuojantis veiklą kosmose, priimtas 1967 m., kurį ratifikavo per 100 šalių. Tarp apribojimų jame yra draudimas orbitoje laikyti masinio naikinimo ginklus. Sutartis taip pat skelbia visus dangaus kūnus ir jų resursus kaip „niekieno“. Tačiau Nuosavybės teisė taikoma tik dirbtiniams objektas ir jiems galiojo šalies-savininkės įstatymai.

Tą sutartį vystė 8-me dešimtm. priimtas Sutartis dėk veiklos Mėnulyje ir kituose dangaus kūnuose bei kai kurie kiti tarptautiniai dokumentai. Ir visi jie paveldi seną „jūrų įstatymą“, visaip ribodami principą – „kas atplaukė pirmas, tai jo“. Iš esmės, kosmosas skelbiamas visos žmonijos nuosavybe, o jo resursai niekam asmeniškai nepriklauso. Tačiau tai nepatinka visokio plauko investuotojams ir bandymai torpeduoti susiklosčiusią teisinę padėtį vyksta nuolat, pvz. 2015 m. JAV paskelbė aktą dėl resursų eksploatavimo (žr. >>>>> ).

Ir tuo pagrindu kilo Asgardijos, „kosminės nacijos“ idėja, kuriose, skirtinga nuo Sealand, pirmiausia sprendžiami filosofiniai, o vėliau juridiniai klausimai. Techniniai palikti pabaigai. Teigiama, kad požiūris, kad piliečius turi jungti gyvenama teritorija, jau paseno. Tačiau egzistuojantys įstatymai nemini, kad šalies teritorija privalo būti Žemėje. Tas Asgardijos užmačia yra kosminės infrastruktūros, tapsiančios būsimos valstybės pagrindu, sukūrimas. Tai būtų dirbtinai sukurta teritorija, kuri gali siekti suvereniteto.

Pradžioje ketinta, surinkus pakankamą skaičių pareiškimų, kreitis JTO, tačiau nustatyta, kad tam ji neturi tam teisinio pagrindo. Tad nuspręsta paskelbti sukurtą teritoriją nepriklausoma ir pradėti derybas dėl pripažinimo su konkrečiomis valstybėmis. Ir procesas jau vyksta – nanopalydovas „Asgardia-1”, parengtas „CubeSat“ platformoje, laukia starto, kuris planuojamas 2017 m. lapkritį NASA „Cygnus“ raketa. Raketa pristatys krovinį į TKS, o vėliau pakils dar aukščiau, kur išleis gabenamus palydovus, tarp kurių bus ir „Asgardia-1“. Jis turėtų kosmose veikti apie metus ir talpins 512 Gb duomenų (asgardiečiai raginami siųsti savo nuotraukas), prie kurių bus organizuota prieiga per telekomunikacinių palydovų „Globalstar“ tinklą. Taip bus patikrinta duomenų saugojimo kosmose galimybė, o taip pat palydovas turės ir radiacijos detektorių, siekiant nustatyti, kokią dozę gauna elektronika.

Tai, laisva prieiga priega prie duomenų, nepatiko daugeliui – ir spec. tarnyboms, ir kovotojams su piratavimu. Skraidantis „torrent-serveris“ labai jau primena „Sealand“ bandymą uždirbti suteikiant vietą draudžiamai informacijai. Bet Asgardijos šalininkai atrėžia, kad jų tikslai kiti – naujo lygio kosminio masto teisinės sistemos ir laisvos valstybės sukūrimas.

O veikla vyksta – aptariama Konstitucija, planuojama valstybinių institucijų struktūra, vyksta atstovų rinkimai ir pan.

Jos teritorija kol kas – vienas CubeSat  palydovas „Asgardia-1”, „Orbital ATK“ iškeltas 2017 m. lapkričio 12 d. Jo tikslas – patikrinti ilgalaikį kosmoso poveikį duomenų saugojimui. Jame saugomi duomenys apie Posedis Vienoje Asgardijos piliečius, kurių dabar per 300 tūkst. Patvirtinta Konstitucija, vėliava, herbas, himnas, išrinktas parlamentas.

2018 m. birželio 24-25 d. Vienoje įvyko Asgardijos parlamento pirmasis posėdis, kurio metu išrinktas pirmasis Asgardijos vadovas Igoris Ašurbeilis (kas visai nenustebino). Jo inauguracija įvyko Hofburge, Austrijos imperatorių vasaros rezidencijoje. Savo kalbą jis baigė: „Mes ne geriausi. Mes būsimi. Apkabinu visus ir kiekvieną“.

Posėdžio metu daugelis asgardiečių vienas kitą išvydo pirmąkart.   O kas toliau? Nacionalinis bankas, prokuratūra ir kiti valstybės organai.

Pirmoji skaitmeninė parlamento sesija įvyko 2018 m. spalio 10-12 d., antroji – 2019 m. sausio 10-12 d. Jos metu patvirtinti ministrai, vėliava, herbas ir himnas, priimtas aktas apie valiutą ir ekonominės bei finansinės sistemos principai. 2019 m. balandį turėta 12 ministrų.

Paruošė Cpt.Astera's advisor

Taip pat skaitykite:
Nauja era?
„Galileo“ misija
Žvaigždžių sporos
Lenktynės kosmose
Marso teraformacija
Žmogaus misija kosmose
Ateitis - elektrinės raketos
Naujoji Rusijos imperija
Tikėtiniausios planetos nėra?
Dulkėtais tolimų planetų takais
Ar didžiausia problema - atšilimas?
Kuri akis tingi? Kosmosas ir iliuzijos
Mūsų anūkai pasieks žvaigždes...
Milijardai nežemiečių paieškoms
Nežemiškos civilizacijos buveinė?
Povandeninė civilizacija
Grigaliaus kalendorius
Projektas "Farside"
Fairwater paslaptis
Mano planeta artėja
Žmonės Mėnulyje
Ateities žmogus

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT skiltis
Vartiklis