Global Lithuanian Net:    san-taka station:
NSO numizmatikoje    

Per paskutinius dešimtį metų išleista tiek unikalių monetų, kad netrukus jų kūrėjams teks varžytis dėl naujų technologijų – išleistos monetos su hologramomis, su tikrų meteoritų kruopelėm ar mamutų ilčių, ryklio dantų gabaliukais, su trilobitais1). Dar su nuimamais architektūros paminklų vaizdais ir 3D drugeliais. Su nanoluistais, kuriuose įrašyti ištisi literatūros kūrinių tekstai. Jūros kriauklių pavidalo monetos su atitinkamais kriauklių atributais. Piramidžių, pusrutulių ir rutulių formos monetos.

Dar labiau stebina monetų temos, pvz., raudančiom Dievo motinos ikonoms, jūrų ir ežerų pabaisoms, „sniego žmogui“ ir laivams-vaiduokliams. Yra monetų serijos skirtos garsiems vaiduokliams, vampyrams, raganoms, velniams ir pan. Bet tik 2017 m. pasirodė ufologijai skirtos monetos*).

Kanada išleido „Šviečiantį NSO“ - 5 Kanados dolerių monetą panaudojant brangų rutenį (tamsiai pilkos spalvos platinos grupės metalą) populiarioje „Klevo lapo“ serijoje. Visos šios serijos monetos vaizduoja tai saulės diską su protuberantų karūna, tai gaisrų apimtą Žemę (matyt, po katastrofos), tai mitinį fenikso paukštį... Beje, jei minėtą monetą palaikysime šviesoje ir tada padėsime tamsiai, NSO ima švytėti paslaptinga žalia šviesa – tai pasiekta į atvaizdą įdėjus fotoliuminescencinių detalių (kas jau ne naujiena monetų pasaulyje). Nepaisant mažo kiekio (viso tik 500 vienetų) ją dar galima įsigyti mažiau nei už 200 dolerių (2017 m. ruduo).

Ir čia reikia paminėti ir kitą unikalią monetą – Išleistą 2017 m. rugpjūtį ir skirtą Rosvelo incidento 70-mečiui (kaina apie 300 dolerių). Ji sidabrinė; skersmuo 40 mm, svoris 40 g, nominalas 2 doleriai. Išleista 700 vienetų. Jos išskirtinumas – kad yra skraidančios lėkštės formos. O ją išleido nykštukinė Polinezijos valstybė Niujė2) (Niue). Ji taip pat švyti tamsoje. Joje ratu pavaizduoti keisti ženklai – sako, tokie buvo ant sudužusio NSO.
Niue moneta: Roswell crash

Kiek vėliau (2017 m.) pasirodė tam įvykiui skirta ir Kamerūno 3000 frankų sidabrinė 3 uncijų svorio moneta. Ji irgi švyti tamsoje, jos skersmuo 55 mm. Jų išleista 500, kaina apie 400 dolerių.

Iš karto 2017-ais pasekė dvi ne mažiau ekstravagantiškos Burkina-Faso dvi 1000 frankų nominalo (po 500 vienetų) monetų, atliktų šiandien populiaria „antikinės kokybės“ (antique finish) technika. Viena jų irgi nežemiško skraidančio objekto formos. Tuo tarpu kita yra pilkojo ateivio (laikomo pavojingiausios žemiečiams rasės atstovu) galva su labai rūščia veido išraiška su neįprastomis, tarsi užburiančiomis akimis.
Burkina Faso moneta 2017

2017 m. pabaigoje ta pati Burkina Faso išleido dar vieną 1000 frankų monetą (499 vienetų) kiek keistoku pavadinimu: „Mūšis už Los Andželą“ – ir čia verta prisiminti blokbasterį „Ateivių įsiveržimas: mūšis už Los Andželą“ (2011). Va tik ne visiems žinoma, kad scenarijų jam rašė pats gyvenimas.

1942 m. vasario 24 d. vakare virš Los Andželo buvo pastebėti paslaptingi švytintys objektai, o trečią nakties miestą prižadino sirenos kauksmas ir mūšio garsai. Priešlėktuvinė gynyba į nežinomą „priešą“ paleido nei daug, nei mažai, o apie 1400 sviedinių. Tik rytą paaiškėjo, kad kariškiai šaudė į ... nematuškes – ne tik kad puolantieji nenumetė nė vienos bombos, bet ir jų pėdsakai pranyko. Tiesa, kai kurie pastatai buvo pažeisti; ir net buvo aukų – net 5-i. Tačiau ir viena, ir kita buvo intensyvios artilerinės ugnies pasekmė.

Kanada: NSO moneta
Niue: Roswell moneta
Cameroon: Roswell moneta

Burkina Faso moneta 2017 Los Angeles O moneta pasižymi abiejų pusių puikiu dizainu. Reverse – tipinio nežemiečio atvaizdas (tokį kelis dešimtmečius „prakišinėja“ amerikietiškas kinas), kuriame dėl padažytų lęšių akys atrodo labai gyvomis. Antrame plane virš futuristinio pastato pakibęs NSO. Tuo tarpu averse – karinių lėktuvų kautynės su ateivių laivu JAV laikraščių su antraštėmis apie ateivių užpuolimą fone. Atvaizdas atliktas selektyvaus padažymo technika, sustiprinančia įspūdį.

Nors, teisybę sakant, naikintuvai virš Los Andželo nebuvo pakilę; ir jokios konfrontacijos su nežemišku protu neįvyko. Iki šiol neaišku, kad vyko tą neįprastą naktį. Kariškiai miestiečius baugino atseit prie miesto priartėjusiais japonų lėktuvais, tačiau nepateikė jokių to įrodymų. O ir japonai (tiesa, jau po kapituliacijos) žegnojosi, kad jokių lėktuvų prie Kalifornijos krantų nesiuntė. Matyt po nervinės įtampos po Pearl Harbor‘o amerikiečiai tiesiog persistengė su siekiu apginti savo pakrantę. Bet tada kyla klausimas – o prie ko čia ateiviai?

O versija apie ateivius atsirado per ufologus ir vieną prastai retušuotą nuotrauką „Los Angeles Times“, kurioje susikryžiuojančių prožektorių spinduliuose matosi kažkoks lėkštę primenantis objektas. Štai jį ir atvaizdavo monetos dailininkas...
E.T. The Extra-Terrestrial
E.T. The Extra-Terrestrial
E.T. The Extra-Terrestrial

2017 m. JAV kolekcinėje 1 dolerio sidabrinėje monetoje iš „Žygiuojančios laisvės“ serijos pavaizduotas draugiškas ateivis, nužengęs iš labai populiaraus S. Spilbergo filmo „Ateivis“ (E.T. The Extra-Terrestrial, 1982) – jos tiražas 500 vienetų (bet nusipirksi nebent už kokį 100 dolerių). Jos reverse ateivio portretas atvaizduotas naudojant technologiją, leidžiančią švytėti tamsoje – ir tamsoje už jo nugarois pasimato dar dviejų žalių žmogeliukų kontūrai, nematomi dienos šviesoje. Tik filme savo ilgu pirštu ateivis galėjo išgydyti, o monetoje jis tarsi renkasi auką...

Tiesa, jau prakalbus apie kūrinius, H. Velso „Pasaulių karams” pašvęstą 1 dolerio vertės monetą „Audros kūdikis“ iš serijos „Niekada neplaukioję laivai“ 2016 m. išleido Tuvalu salų valstybėlė4). Joje akivaizdžiai matosi skirtumas tarp Marso ir Žemės karinių technologijų.
O tą poveikį, kurį sukėlė šio kūrinio transliacija per radiją 1938 m. Helovyno išvakarėse, priminė JAV išleistas medalis.
Wells radio transmision of War of worlds

2018 m. pradžioje Kanada vėl grįžo prie šios išpopuliarėjusios temos, išleisdama 20 Kanados dolerių vertės monetą, tik šįkart jau skirtą konkrečiam mįslingam Falkono (Sakalo) ežero įvykiui. Moneta turi pusiau perpjauto kiaušinio formą (45x33 mm). Ją sukūrė Dž. Kimelas. Tiražas – 4000 vienetų.

O kas tai per incidentas? 1967 m. gegužės 20 d. Whiteshell’o parko pietinėje dalyje ant Sakalo ežero kranto netoli miestelio tuo pačiu pavadinimu kvarco gyslų ieškojo geologas-mėgėjas Stefanas Michalakas. Jis ten ir pastebėjo du NSO, kuriš vienas net ir nusileido prie kranto už kokio pusšimčio metrų nuo jo. Jis tą NSO apibūdino kaip klasikinės „lėkštės“ formos, maždaug 12x3 m dydžio, turinčią apie 1 m aukščio kupolą. Ir net spėjo nupiešti jo eskizą.
O atsigavęs iš nuostabos, pabandė prieiti arčiau; ir, kai iki jo liko apie 20 m, pastebėjo atidarytą liuką, kuris buvo maždaug 60x90 cm. Iš vidaus sklido šviesa ir girdėjosi balsai, panašūs į žmonių. Kanadietis pašaukė visomis jam žinamomis kalbomis (kaip žinia, Kanadoje be anglų dar kalbama ir prancūzų kalba), tačiau atsakymo nesulaukė.
Tada jis pabandė prieiti visai arti ir net pažvelgi į vidų, tačiau liukas staiga užsidarė, o „lėkštė“ (tarsi trobelė ant vištos kojelės) pasisuko į jį kita puse – ir prieš jį atsirado kažkas panašaus į ventiliacijos groteles, pro kurias staiga išsiveržė karštų dujų srovė, nuo kurios užsidegė kanadiečio marškiniai. Ir kol jis juos, rėkdamas iš skausmo, plėšė nuo savęs, NSO staigiai pakilo. Ant nelaimėlio krūtinės nudegimai buvo tos nelemtos ventiliacinių grotelių pavidalo.

Štai toji akimirka ir pavaizduota monetos averse. O dėl įdėtų liuminiscencinių medžiagų, kylančios „lėkštės“ išmetimo srovė tamsoje spindi geltona spalva.

2014 m. kažkoks pokštininkas internete pradėjo pardavinėti suvenyrinius „Žemės okupacinius banknotus“ – juose greta „pilkųjų“ pavaizduotos dar dvi nežemiškos rasės – reptiloidai ir gauruotieji milžinai.
Žemės okupacinis banknotas

1648 m. žetonas iš Burgundijos Ir kas ten žino, gal tikrai ateiviai sudarę sandorius su Žemės vyriausybėmis. Kad būtų išsaugota toji paslaptis, galbūt, nevengiama net fizinio susidorojimo. Paslaptingų ufologų mirčių nemaža. Pakanka paminėti amerikietį psichiatrą Džoną Meką3) (1929-2004), Harvardo un-to Medicinos koledžo profesorių, išleidusį knygą „Pagrobimai: susitikimai su ateiviais“ (1994). Savo laiku jis pagal specialią programą ištyrė per 100 pacientų, tikinusių, kad juos buvo pagrobę ateiviai. Jo išvada – kai kuriais atvejais tai buvo neabejotinas faktas! Vienu iš įrodymų buvo iš pacientų išimti nežinomos kilmės miniatiūriniai implantai. Be to, Mekas laikė, kad jau 4 mln. amerikiečių patyrė operacijas, kurių tikslas yra sukurti hibridinę žemiečių ir ateivių rasę. 2004 m. Mekas žuvo Londone keistomis ir iki galo neišsiaiškintomis aplinkybėmis. Težinoma, kad jį netikėtai partrenkė staiga dideliu greičiu išvažiavęs automobilis, kurį vairavo, atseit, girtas vairuotojas. Ji šeima, vėliau, kas labai keista, paprašė teismo atleisti jį nuo bausmės.

Intriguojantys 17 a. žetonai

Kai kurie 17 a. prancūziški žetonai vaizduoja disko formos objektus debesyse. Tai 20-28 mm skersmens variniai ar žalvariniai skrituliukiai, 13-17 a. gaminti tūkstančiais ir pradžioje naudoti apskaitoje ir skaičiavimams (panašiai kaip abake), o taip pat kaip žetonai žaidimuose.

1656 m. žetonas Ir, pvz., 1648 m. žetonas iš Burgundijos tarytum rodo NSO, pakibusį virš pušų miško. Tačiau pasukus teisingu kampu (pagal lotyniško teksto išdėstymą), matome, kad skydas saugo nuo strėlių lietaus, krentančio iš debesų (šiaip krentantys skydai kaip dievų dovana ar apsauga yra labai sena idėja – žr. apie Numa Pompilius (753–673 m. pr.m.e.) ancile skydus). Dar labiau intriguojantis yra 1656 m. varinis žetonas, kuriame aiškiai įžiūrimas diskas su verpste apačioje centre. Lotyniškas užrašas Opportunus Adest reiškia „Palankiu laiku“. Tačiau gali būti, kad „skraidantis objektas“ yra visai ne NSO, o barokinio stiliaus paradinis skydas.

16 a. atsiradę įmantriai dekoruoti reljefiniai plieniniai skydai nepaprastai panašūs į šių dienų NSO atvaizdus. Puiki to iliustracija yra 1594 m. olandų žetonas, kuriame pavaizduota iš dangaus nuleista Dievo ranka, tarp Nyderlandų ir Ispanijos armijų įterpianti simbolinį dieviškos apsaugos skydą.
1594 m. olandų žetonas

Buvo ir apgaudinėjančių pranešimų. 2016 m. keliuose Anglijos laikraščiuose (pvz., „Daily Star“) pasirodė sidabrinės monetos nuotrauka su graikišku užrašu; joje vaizduojamas „sulysęs“ biustas, išvaizda primenantis „pilkąjį ateivį“. Tariamai, monetą atrado „žmonių grupė, atnaujinanti namą pietų Egipte“. Apie ją nepateikta detalių (svorį, dydį, datą, reverso vaizdą ir kt.). APANION

Bet tai aiški klastotė; tikriausiai šmaikštus pokštas, siekiant papopuliarinti „astronautų senovėje“ temą. Ją, atseit, išaiškino kompiuterininkas Ralf Bülow‘as iš Kielio Vokietijoje – kad tai retušuotas reto romėnų medaliono vaizdas. Medalionas vaizduoja Dionisą, o kita pusė – imperatoriaus Adriano jaunąjį numylėtinį Antinojų, kuris 18 m. amžiaus nuskendo Nile 130 m. Adrianas pakvaišo, Antinojų paskelbė dievu, statė jam šventyklas Romos imperijos rytinėje dalyje, tame tarpe ir Klaudiopolyje Bitinijos provincijoje, kur ir buvo nukaltas medalionas (o ir užrašas skelbia APANION). Apgaulės pėdsakai veda į brazilų ufologijai skirtą svetainę – ir galimai sukurtas australų dizaino svetainės DesignCrowd, 2011 m. dalyvavusios „Karalystės moneta“ konkurse, skirtame įžymybių atvaizdams monetose, ir pateikusios visai ne įžymybės atvaizdą.

Liūdnų likimų virtinė

Ne vienas NSO tyrėjo likimas buvo liūdnas - jie dingdavo po „avarijų“, „netikėtų“ arba „mirtinų“ ligų; kartais tiesiog išnykdavo ir daugiau jų nesigirdėdavo. „Likimas“ negailėjo nei garsių, nei nežinomų tyrinėtojų.

James Foresstal, buvęs Gynybos departamento sekretorius, „nusižudęs“ iššokdamas pro grotuotą psichiatrinės ligoninės, kurioje buvo „tiriamas“ dėl „psichinės ligos“, langą - keliems mėnesiams praėjus po Rozvelo disko avarijos.

Admirolas Roacoe Hillenkoetter, pirmasis CŽV direktorius, miręs po „komplikacijų“ nuo keleto širdies priepuolių - po viešo pasisakymo, kad „NSO - tikras dalykas“.

Pulkininkas Philip J. Corso, buvęs Pentagono valdininkas ir Nacionalinio Saugumo agentūros narys, kurį „širdies priepuoliai“ kamavo tris mėnesius po knygos „Kitą dieną po Ruzvelo“ (kurioje aprašė, kaip JAV armija tyrė „sudužimo“ vietoje rastus artefaktus) išleidimo.

Pusiaujo Gvinėja: pašto ženklas Pabaigai pasidžiaugsiu, kad filatelistams su NSO sekėsi gerokai geriau – šios tematikos pašto ženklai buvo pasirodę jau gerokai anksčiau – 1975 m. pašto ženkle NSO atvaizdavo Pusiaujo Gvinėja. Bet tai atskiro pokalbio tema!


Pastabos

*) Iki 2017 m. pasirodę kosminės ir fantastikos temų monetos (pvz., 2016 m. Kanados 20 dolerių su žvaigždėlėkiu „Enterprise“ iš „Žvaigždžių kelio“) su ufologija nieko bendro neturi, nes ši užsiima išimtinai NSO reiškinio tyrinėjimu. Ateiviai iš filmų („Star Trek“ ar „Daktaras Kas“- ant 2013-14 m. monetų) – tai tik menininkų fantazijos vaisius.

1) Trilobitai (Trilobita) - išnykę nariuotakojai, atsiradę kambro periode ir išplitę egzistavo visą paleozojų, o išnyko permo periodo pabaigoje. Atrasta daugiau kaip 15000 trilobitų rūšių. Jų klasę išskyrė Valchomas 1771 m. ir pavadinimas reiškia „trinariai“.

2) Niujė (Niue) - koralinė sala pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje, Polinezijoje, kartais yra vadinama „Polinezijos uola“ (apie 18 km skersmens). Niujė yra laisvoje sąjungoje su Naująja Zelandija. Niujė yra 2400 km į šiaurės rytus nuo Naujosios Zelandijos, trikampyje tarp Tongos, Samoa ir Kuko salų.

3) Džonas Makas (John Edward Mack, 1929-2004) – amerikiečių psichiatras, rašytojas, Pulitcerio premijos laureatas (1977). Užsiiminėjo paauglių sapnų, košmarų ir savižudybių tyrimais. 1983 m. įsteigė Psichologijos ir socialinių permainų centrą (dabar Dž. Mako institutas).

Paskutinį 20 a. dešimtmetį tyrinėjo dvasinius ir transformacinius veiksnius ateivių pagrobtiesiems (apie 200), nors tai nepatraukė akademinės bendruomenės dėmesio. Jis pradžioje manė, kad tai Džonas Mekas psichinis sutrikimas, tačiau jis nerado aiškių patologijų įrodymų. Per pokalbius jis pastebėjo, kad „pagrobtųjų“ požiūris į pasaulį pasikeitė, padiddėjo dvasingumas ir susirūpinimas aplinkos išsaugojimu. Jis netvirtina, kad ateiviai tikrai grobia žmones, tačiau mano, kad reiškinys turi gilesnes šaknis.

Savo tyrimus išdėstė knygose „Pagrobimas: žmonių susidūrimas su ateiviais“ (1994) ir „Pasas kosmosui: žmonių transformacija ir ateivių grobimas“ (1999). Antroji aptaria filosofinius aspektus jungiančius dvasingumą ir šiuolaikinę pasaulėžiūrą.

4) Tuvalu yra valstybė Ramiajame vandenyne, į pietus nuo pusiaujo, kurią sudaro 9-i koraliniai atolai. Plotas – apie 26 km2; apie 10 tūkst. gyv. Valiuta – Australijos doleris. Iki 1975 m. vadinosi Eliso salomis. Salas 1568 m. atrado ispanas Alvaro de Mendana, o nepriklausomybę gavo 1978 m.; salos priklauso Britų sandraugai. Saloms gresia nuskendimas dėl kylančio vandenyno lygio.

Papildomai skaitykite:
Marsiečio kapas
Druidiški pasivertimai
Ar turime pasirodyti?
Kosmosas ir rokenrolas
Ascention Art. Pamokos
Žėruojančios šokių aikštelės
Veidrodžio informacinis laukas
Tie prakeikti nematomi dalykai
Astrologija ir visuomenė
Pirmasis tarpplanetinis
Tarp sapno ir tikrovės
Lunatizmas ir pilnatis
Nežemiečių mokslas
Raselo arbatinukas
Čilės čupakabros
Kodėl jų nėra?
DM=XF

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT skiltis
Vartiklis