Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Kas išrado telefoną?  

Šiaurės Peru senovės miesto Čan-Čano griuvėsiuose rastas prietaisas, galėjęs būti naudotas ryšiui. Jo amžius apie 1200-1400 m. Jis sudarytas iš dviejų maždaug 9 cm ilgio legenarijų (iš moliūgų šeimos, kurių vaisiai primena „varpelius“), kuriuos jungia 23 m ilgio medvilninis šniūras. Abu moliūgai aptepti į gumą panašia medžiaga ir turi odines membranas. Peru Čimu telefonas Prietaisas panašus į „meilužių telefoną“, labai populiarų 19 a.

Artefaktas buvo barono W.V. fon Schoeler’io, prūsų aristokrato, apibūdinamo kaip „Indiania Džonso stiliaus nuotykių ieškotojas“, kolekcijoje. Jis 20 a. 4-me dešimtm. dalyvavo daugelyje kasinėjimų Peru. Jis savo kolekciją išsklaidė po daugelį muziejų, ir šis artefaktas atsidūrė Nacionaliniame indėnų muziejuje Merilende kur saugomas kaip ypatinga vertybė.

Patikrinti senovinio „telefono“ veikimą nepavyko – moliūgų liekanos buvo pernelyg trapios. Tačiau pats prietaiso, primenančio šiuolaikines ryšio priemones, buvimas savaime įdomus.

Šiaurės Peru Rio Moche slėnyje gyvenantys Čimu indėnai neturėjo rašto, tačiau buvo įkūrę Čimu valstybę su Čan-Čano sostine, kurios plotas buvo apie 25 km2, su maždaug 100 tūkst. gyventojų. Namai statyti iš saulėje išdžiovinto molio ir papuošti daugybe skulptūrų, bareljefų ir ornamentų. Jie buvo kūrybingi žmonės, pasižymėję meniškumu ir metalo apdirbimu. Mieste rasta metalinių dirbinių, irigacinės sistemos liekanų ir kt. artefaktų.
Toji savita kultūra nunyko, kai inkų imperatorius Tupakas Yupanqui juos nugalėjo maždaug 1470 m.

Papildomai skaitykite:
Plazma įrankiai
Zimbabvės mįslė
Tuneliai po Andais
Duobių kaspinai Peru
Ką slepia Primorsko piramidės?
Peru iki-ispaniškas paveldas
Paslaptingos Naska figūros
Sikanų civilizacijos atradimai
Karaliaus Artūro dvaras?
10 keistų radinių
Akvilonijos sfinksas
Andų kalnų dvasios
Moterys kosmose
Dropa diskai

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO skiltis
Vartiklis