Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Duobių kaspinai Peru  

Šimtai žmogaus dydžio duobių iškirsta uoloje, esančioje Cajamarquilla lygumoje, Pisco slėnyje, esančiame Peru netoli Limos. Šios keistos duobės nusitęsia kelias mylias. Kai kuriose dalyse duobės yra griežta tvarka, kitose – eilėmis, kurios išsilenkia lanku ir vingiuoja. Niekas nežino, kam jos skirtos. Cajamarguilla holes at Peru

Apie jas pirmąkart paskelbta „National Geographic“ 1933 m. sausio mėn. numerio Robert Shippee straipsnyje „Nuotykiai ore Peru“ (p.93). Jas savo knygoje “Dievų keliai” (o taip pat „Kelionė į Krirbati”) pristatė ir fon Denikenas, susiedamas jas, aišku, su nežemiečių veiksmais.

Jų yra apie 6900, „kaspino“ ilgis – apie 1450 m, plotis – apie 20 m; duobių plotis apie metras, o gylis 6-7 pėdos (kai kurios jų negilios, nors greta yra įprasto gylio). Tos keistos duobės nubėga nuo Pisco slėnio beveik mylią nelygia kalnų terasa, kol išnyksta kalnynuose. Bendrą jų vaizdą žmonės išvydo tik iš oro. Archeologai spėliojo, kad jos, atseit, buvo skirtos grūdams laikyti. Tačiau, yra gerokai lengvesnių būdų įrengti grūdų saugyklas, be to, gerokai prasmingiau būtų įrengti dideles talpas.

Na tada, sako archeologai, gal tai kapai, laidojant po vieną žmogų. Tačiau nerasta jokių kaulų, artefaktų, užrašų, juvelyrinių dirbinių, ... netgi jokio danties ar plaukų kuokšto. Nėra dangčių, kuriais jas būtų galima uždengti, nėra jokio mitų, galinčių tai paaiškinti. Kai kas sako – kad tai prekybos kelias – bet kas tiesia kelią iš duobių? Dar viena idėja – buvo sunkaus (ar kelių sunkių, iki 100 t.) objektų transportavimo kelias.

Dar atrodo, kad kažkas metodiškai gręžė Andų uolienas ieškodami brangiųjų metalų (8 grąžtų gręžimo įrenginiu, pvz, „Geological Survey”!). Lazerio spindulys paliktų panašias duobes. Neužmirškime, kad senovės žmonės buvo tarsi mes – tad ir jų kvailystės gali prilygti mūsiškėms. Iš čia dar keli spėjimai:

  • Kažkam prireikė apvalių akmenų, pvz., religinis „Apvalių akmenų kultas“;
  • Kaliniai buvo baudžiami beprasmišku darbu;
  • Valdžios užgaidos – išleistas įstatymas, kad akmenys turi būti apvalios formos;
  • ...

Šiauriausioji kaspino dalis baigiasi nenatūraliai tamsesnėje srityje (o tai norom nenorom sukelia mintį apie sprogimą). Kelios mylios į rytus – ten palydovinėse nuotraukose matosi struktūros, primenančios City ruins at Sea of Storms, Moon miesto liekanas (nieko panašaus kitose šio krašto vietose nėra, ir tai neatrodo esą gamtinės kilmės). Verta šį vaizdą palyginti su Machu Pichu palydovine nuotrauka.

Dviejose Mėnulio nuotraukose matome panašias struktūras.

Ar negalėjo kadaise (maždaug prieš 10-15 tūkst, m.) jau egzistuoti panašios ar net pažangesnės už mūsiškes technologijos, tik jos buvo nedidelės, elitinės grupės rankose. Tos grupės nariai kitiems žemės gyventojams turėjo atrodyti tarsi dievai. Jie išnyko, tačiau kai kurie jų kūrinių pėdsakai galėjo išlikti.

Tiwanaku radimvietėje prie Titikaka ežero yra miesto liekanos, rodančios, kad buvo įrengta net mūsų laikams pažangi kanalizacijos sistema. O kanalų ir hidraulinės sistemos iki šiol naudojamos bulvių derliui padidinti. Sistema galėjo apimti 400-500 kv. mylių plotą ir užtikrinti maistą per 100 tūkst. gyventojų, gyvenusių sausame Altiplano rajone. Čia yra piramidžių, kurių kai kurie blokai sveria iki 160 t. Blokai buvo sukabinami varinėmis sankabomis. Tačiau nerasta jokių rašmenų – kaipgi galėjo dirbti senovės architektai neturėdami rašto?

Žr. ir W.M. Denevan. The 1931 Shippee-Johnson Aerial Photography Expedition to Peru// Geographical Review, Vol. 83, No. 3 (July, 1993)

Parengė Cpt.Astera's advisor 

Papildomai skaitykite:
Plazma įrankiai
Zimbabvės mįslė
Kur veda lėjos?
Tuneliai po Andais
Andų kalnų dvasios
Paragvajaus vikingai
Cajamarguilla holes at Peru Kas išrado telefoną?
Nauja dėl Stounhendžo
Ką slepia Primorsko piramidės?
Peru iki-ispaniškas paveldas
Kaip buvo galima pastatyti piramidę?
Nan Madolis - apleistas paslapčių miestas
Paslaptingos Naska figūros
Sikanų civilizacijos atradimai
Baltojo dievo pasirodymas
Dingusi Sandoros skrynia
Bažnyčia už laiko gniaužtų
Tesla: gyvenimas ir palikimas
M. Agrestas. Senovės kosmonautai
Dinozaurai Jakutijos ežeruose
Ženklų paslaptys laukuose
Karaliaus Artūro dvaras?
Vienaragis Kinijos zhi
Languedoko akmenys
Karaliaus Artūro dvaras?
10 keistų radinių
Akvilonijos sfinksas
Paslaptingosios zonos
Los Lunas dekalogas
Senovės astronautai
Ką nutyli būgnai?
Tunguskos sprogimas
Gobekli Tepe
Festo diskas
Dropa diskai
Nan Madolis
Mima kalvos

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.lt skiltis
Vartiklis