Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Didžiausias pasaulyje piešinys  

This page describes all aspects related to a picture of Marree's Man found in South Australia, 1998  

Anomis dienomis žemėje buvo milžinų.  
Pradžios 6:4  

1998-ųjų birželio 26-ją dykumoje netoli Finniss Springs bei Simpsono dykumos (Australijos pietinės valstijos šiauriniame pakraštyje, 450 km į šiaurę nuo Adelainės) aptikta (iš oro ją pamatė lakūnas Trec Smith'as) beveik užbaigta milžiniško dydžio (apie 2,5 mylios, t.y. apie 4 km aukščio) nuogo aborigeno su trumpa ietimi rankoje figūra su 200 m ilgio lytiniu organu. Jis yra už 60 km nuo miestelio, kuriame „negali nepastebėtas ir neapkalbėtas nueiti net į tualetą“. Šiai figūrai prigijo „Marree Man“ pavadinimas.

Tokią figūrą reikia "piešti" kelias dienas (jei tik ne ilgiau nei savaitę). Turint išankstinį brėžinį gali „išvedžioti“ 32 m pločio žemės paviršiuje tik naudodamas GPS (palydovinę koordinačių nustatymo sistemą, tai leidžia spėti padarytos atžymos palei piešinį), Ir kiek kainuotų vien degalai! O miestelis turi tik 250 gyventojų ir tik vieną užeigą!

Marree Man drawing

O specialistai mano, kad piešinys yra (aborigenų) kultūriniu požiūriu tikslus ir turėtų būti Pitjantjatjara genties vyro atvaizdas. Tad „piešti“ turėjo arba aborigenas arba jų kultūros tyrinėtojas. Buvo atrasta H.H. Finlayson'o*) Centrinės Australijos tyrinėjimų metu 1935-ais padaryta fotografija, kurioje trys aborigenai tokiomis ietimis medžioja mažus gyvūnus. Ji galėjo „įkvėpti“ nežinomą dailininką (ištraukas iš knygos skaitykite šio puslapio gale). Tai labai įtikėtina, nes netoli buvo rastas butelis su rašteliu, kuriame buvo žodžiai „Stuart's Giant“ (užuomina apie tyrinėtoją John McDouall Stuart) ir žodžiai iš knygos „Raudonasis centras“: „visiems nuolatinis stebėjimosi ir gėrėjimosi šaltinis“.

Aborigenų bendruomenės reikalauja sunaikinti piešinį, nes jis "išniekino" jų šventąją vietovę, tačiau valdžia nusprendė to nedaryti.
Pastaba: Tas piešinys aptiktas teritorijoje, dėl kurios vis dar ginčijasi dvi aborigenų gentys: Arabunna ir Dieri.

Tasai aborigeno piešinys bent 5 kartus didesnis už Naska (Peru) bezdžionės, driežo ir kt. figūras nupieštas, kaip spėjama 300-600 m. (Apie Naska piešinius skaitykite šiame atskirame puslapyje).

Policininkas Liersch tvirtino ten radęs tualetinio popierio skiautę ir netiki ateivių akcija. [Fox News]. Maree gyventojai mano, kad kažkas išarė linijas su traktoriumi. Tačiau popieriaus skiautė, traktoriaus ratų žymė, Amerikos vėliavėlė ar butelis su nuoroda į Branch Davidian kultą dar nieko neįrodo. Australijos dykumose traktorių pėdsakai tęsiasi tūkstančius kilometrų. Ir kaip traktorių atgabeno į tokį užkampį, į kur, kaip sako aborigenų vadas Raelene Warren tėra du keliai, kuriais tegali pravažiuoti lengvasvorė technika. Nebent techniką būtų atgabenę malūnsparniu. Tačiau Australijos karinės pajėgos tvirtino neprisidėjusios prie piešinio sukūrimo.

Tačiau 1999-ų sausio antroje pusėje "The Adelaide Advertiser" gavo voką su piešinio nuotrauka, padaryta, kaip nustatė specialistai, iš 20-30 tūkst. pėdų aukščio. Ji padaryta ne iš "Cessna", o iš seisminio ar karinio orlaivio. Vakarų kalnakasybos korporacija atsakė neigiamai į vieno iš Maxtee srities aborigenų, Reg Dodd, užklausą, ar tai nėra jų darbas. Įtariami ir amerikiečiai, kurie, prieš palikdami bazę, galbūt panoro "įsiamžinti".

Marree Man picture

Praėjus 18-ai mėn. po "atradimo" žmogaus figūra vis dar atrodė "fantastiškai. Maree Karavano parko direktorius Lyall Oldfield'as spėjo, kad piešinys išliks dar 15-ai metų, o atskiros dalys bus matomos ir po 30 metų. Per pirmuosius 18 mėn. piešinio aplankyti atvyko per 400 žmonių, kurie atskrito čarteriniais reisais prie Eyre ežero. Tad šis reiškinys į kraštą pritraukė ir papildomų turistų. Priminsime, kad vienu didžiausių turizmo traukos taškų Australijoje yra Ayers Rock. Tačiau kažin ar kas būtų piešęs vien dėl kažkiek turistų. Be to vietiniai nieko nežinojo tol, kol negavo anoniminio fakso.

Policija apklausė ir vizualiųjų menų studentą Christopher Headley, kuris vienintelis Australijoje užsiėmė dideliais piešiniais kraštovaizdyje ir kuriam anksčiau nebuvo leista "piešti" šiame krašte. Tačiau jis pareiškė, kad toks piešinys ne jo jėgoms (didžiausias iki tol jo paveikslas buco 300 m.).

2016 m. rugpjūtį geoglifas, nes buvo jau neišnykstąs, buvo atnaujintas jį greideriuojant pagal GPS – ir dabar jis vėl gerai matomas iš oro.

VI sign in Ondia at Khavda Senų piešinių "kreida" yra ir Anglijoje: Uffing-ton Baltasis žirgas, Wilmington Ilgasis žmogus ir stulbinantis ir seniausias (spėjama - 300 amžiaus, nors kai kas jį priskiria 500-100 m. pr.m.e. laikotarpiui) Dorset Cerne 55 m. aukščio milžinas, kuris "garsus" savo 7 m ilgio lytiniu organu (kas būtų tapatu normalaus vyro 23 cm).

Ženklai Indijoje

Maždaug 100 m ilgio geometriniai ženklai žemės paviršiuje atrasti netoli Khavda Indijos Gujarat'o valstijoje. Jie primena tranšėjas, suformuojančias piešinį, primenantį romėnišką VI skaičių. Tyrinėtojai lygina jį su Naska piešiniais (Peru).


Apie vietovę

Tai visai šalia 200 tūkst. km2 Woomera Draudžiamosiso zonos (WPA), kuri skirta kariniams ir civiliniams bandymams: oreivystės ir ginkluotės bandymams. Už ją atsakinga ARDU, o lokaliai (DSCW) (daugiau šiame tinklapyje ).

Šešto dešimtmečio pradžioje netoli Woomera (iki 1953-ių) ir Maralinga (iki 1957) Anglija atlikinėjo branduolinius sprogdinimus (apie tai skaitykite šiame tinklapyje , pasirinkę "Nuclear Explosions" nuorodą ). Vėliau čia raketas bandė japonai (skaitykite šiame tinklapyje bei dar viename, ) bei amerikiečiai (pvz., šiame tinklapyje ). Nurrangar buvo amerikiečių palydovų sekimo stotis (apie ją skaitykite šiame tinklapyje ), kuri matoma nuo greitkelio.

Apie Maree miestelį

Marree yra prie Birdsville ir Oodnadatta kelių susikirtimo Kadaise buvęs Hergott Springs, Marree (aborigenų kalba reiškia „oposumas“) buvo kupranugarių, pagrindinės transporto priemonės, stotis. 20 metų iki 1980-ųjų jis buvo pagrindinė sustojimo vieta keliaujant „Ghan“ geležinkeliu į Alice Springs. Dabar naujoji linija eina 200 km į vakarus, netoli Coober Pedy. Marree liko mažu serviso miesteliu valstijos šiaurės rytuose. Jame tėra 250 gyventojų.

Pagrindinėje gatvėje yra memorialas 1939-ųjų Cecil T. Madigan vadovaujamos vilkstinės kelionei per Simpson dykumą. Į pietus nuo Marree yra „vaiduokliškas“ Farina miestelis, buvęs gel. stotimi (1929 m.). Miestelyje yra mečetė ir 1983 pastatyta Šimtmečio piramidė. Kiekvienais metais birželio rengiamos Pikniko lenktynės ir Gymkhana. Kartą per savaitę atvažiuoja autobusas.

Ištrauka iš knygos „Raudonasis centras“ 7 skyriaus, H.H. Finlayson

„Tai labiausiai jaudinantis reginio metas. Atrodo, kad pasaulis pilnas ugnies, dūmų ir baisaus triukšmo. Ir nors karštis milžiniškas, atrodo, kad dėl to niekas nesirūpina. Kelios akimirkos prieš jiems panyrant į laukinius veiksmus ir triukšmą, as stebiu eilę medžiotojų. Vaikinai sunkiai valdo savo jaudulį, trys vyrai, raumeningi kaip skalikai, kvėpuoja trumpai ir greitai. Jie linguoja koja nuo kojos sukiodami pagalius rankose“.

Parengė Cpt.Astera's Advisor


*) Hedlis Finleisonas (Hedley Herbert Finlayson, 1895–1991) – australų mamologas. Adelainės un-te dirbo chemijos bandymų demonstratoriumi (1914-1958). 3-me dešimtm. susidomėjo – žinduolių tyrinėjimais (mamologija) ir buvo Pietų Australijos muziejaus žinduolių skyriaus kuratoriumi (1930-1965). Jis keliavo po šalį rinkdamas Australijos žinduolius. 1931-35 m. jis surengė 4-ias tokias ekspedicijas į šiaurines ir pietines teritorijas. 6-me dešimtm. sugrįžęs į centrinę Australiją, pastebėjo, kad dauguma jo rinktų gyvūnų jau išnykę. Jis pradėjo pasisakyti už Australijos faunos išsaugojimą. Parašė 36-is mokslinius straipsnius; paliko apie 5000 kraštovaizdžio nuotraukų. Populiari jo knyga „Raudonasis centras“ (1935) apie jo darbus centrinėje Australijoje.

Australijos temoms skirti puslapiai:
Ayers Rock uolos
Australijos Svajų metas
Australijos mitai apie tvaną

Apie milžinus ir jų darbus papildomai skaitykite šiuose puslapiuose:
Vašingtono kurmis
Paslaptingosios zonos
Žaliojo žemyno smėlynuose
Orknėjų Brodgaro valdovas
Ženklų paslaptys laukuose
Kas nupiešė Naska piešinius?
Paslaptingieji javų ratai
Ką slepia Primorsko piramidės?
Titanikas: psichofizikinis aspektas
Kiklopų griuvėsiai ir milžiniški akmenys
Nan Madolis - apleistas paslapčių miestas
Stounhendžo paslaptys
Mus vėl gundo ištrūkę milžinai
Neįprastas akmenukas iš Šiaulių
Galios vietos: Optina
Languedoko akmenys
Kijevo paslaptys
Mima kalvos
Megalitai

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT skiltis
Vartiklis