Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Budistinis pragaras Tailande 

 
Wang Saen Suk vienuolyno sodas skendi tyloje. Jis yra 90 min. kelio nuo Bangkoko, netoli Bang Saen pakrantės kurorto. Prie įėjimo ryški iškaba pasveikina "Sveiki atvykę į pragarą!" Už jos į akis krenta perpjauti liemenys, verdantys katilai ir velniškos figūros, kankinančios nusidėjėlius. Šis teminis parkas tarsi sako: Teisingumas yra juodai baltas; bausmė yra spalvinga, ūmi ir kruvina. Hell of Budhists

Dauguma budistų šventyklų ir vienuolynų turi nuorodų į požeminį pasaulį. Tačiau Wat (šventykla) Wang Saen Suk iš jų išsiskiria, prieš 20 m. sukūręs ištisą siaubo skulptūrų galeriją.

Pagrindinė skulptūra yra dviejų milžiniško dydžio žemiškų nusidėjėlių: išvargęs vyriškis išsišovusiais šonkauliais ir iškištu ilgu liežuviu ir grasios išvaizdos moteris su bjauriai nukarusiomis krūtinis ir išsipūtusiu pilvu. Tik neaišku, kokias nuodėmes jiedu padarė. Aplink juos stovi kiti 21 nusidėjėliai su įvairių gyvūnų galvomis – pagal jų blogus darbus. Vagys gavo beždžionių galvas, apgavikai – rupūžių, ištvirkėliai – kiaulių. Be įprastų temų yra ir specifinių azijietiškų, pvz., vogę virtus ryžius paversti paukščiais. Kai kurios transformacijos neaiškios, pvz, kodėl padegėjai virto gyvatėmis, o chuliganai į krokodilus?

Vienuoliai nemaža svarbą skyrė aplinkai. Žalojantys naudingus augalus paversti ožiais (nors, tie gali net efektyviau naikinti augmeniją). Vagiantys vandens gyvūnus paversti žuvimis. Ir dukart užkliuvo naikinantys laukinę gamtą – vienąkart paversti drambliu, o kitąkart elniu.

Toliau scenos vaizduoja bausmes už į pagrindinių budistų priesakų nesilaikymą. Pažeidusių "nežudyk" paukščiai tąso jų vidaus organus, jie mirtinai perdurti kraupiai atrodančių niekšų, žmonės kiaulių galvomis mirtinai užkapoti mečetėmis. Ir kiti baisumai laukia apgavikų, vagių, ištvirkėlių, azartinių lošėjų, girtuoklių ir narkomanų.

Skulptūros palygintinos su Europos viduramžių tapyba, ypač Bosch'o bauginančiomis vizijomis (pvz., "7 didžiosios nuodėmės", "Žemiškų malonumų sodas" – apie 1505-1510 m.).

Prie senojo Sukhothai miesto šiaurės Tailande yra ir kitas pragariškas sodas. Čia prie Wat Thawet 1973 m. vienuolis Phra Sumroeng , turėjęs folkloro pomėgį, sukūrė ekscentrišką centrą. Ir čia nusidėjėliai vaizduojami gyvūnų galvomis, o girtuokliams į gerklę pilami degantys skysčiai. Abortą pasidariusi moteris vaizduojama nešiojanti milžinišką kirminą.
Thailand. Hell Thailand. Hell Thailand. Hell

Papildomai skaitykite:
Velnių muziejus Kaune
Tibetas: Pasaulio stogas
Azijos širdis ir Šambala
Bokoro rūmai, Kambodža
Ankstyvojo Vietnamo valdovai
Kinų skraidantys vežimai
Paslaptingosios Naska figūros
Klaidžiojančių sielų šventė
Sibiro tautos: Buriatai
Paskutiniai megalitai
Samurajų ideologija
Helovyno istorija
10 keistų radinių
Slontaho šventykla
Mohendžo-daro
Kinijos piramidės
Mąstymo aušra

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.lt skiltis
Vartiklio naujienos