Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Naujausia laida 2017.07.11 d.: Apie mus kalba – Žinių radijuje


Virš sostinės skriejo keisti objektai
Feliksas Žemulis, Lietuvos žinios, 2009 m. liepos mėn. 21 d.

Naktį po karštojo sekmadienio danguje virš sostinės užfiksuoti keisti objektai. Klimatologai, kariškiai ir neatpažintais skraidančiais objektais besidomintys specialistai dėl jų kilmės linkę ginčytis.

Vilnietis Eduardas, naktį į pirmadienį išėjęs į savo buto A.Goštauto gatvėje balkoną, nustėro: brėkštančiame danguje virš sostinės dideliu greičiu judėjo žėrintis kamuolys. Įkandin jo - antras, paskui - dar keli. Keletą tokių kamuolių sostinės gyventojas spėjo užfiksuoti fotoaparatu. Keistieji objektai buvo tokios ryškios aukso spalvos, kad aiškiai švietė danguje, kai kurie buvo gerai matomi net pro kamuolinius debesis. "Iš viso per keletą minučių jų pasirodė aštuoni ar devyni, jie skrido daug greičiau negu lėktuvas ir galiausiai dingo už horizonto", - pasakojo jis. Vyras gynė šalin mintis, kad tai gali būti neatpažinti skraidantys objektai, apie kuriuos pastaruoju metu tiek daug rašoma ir kalbama.

< ... >

Kariškio versija paprasta

Tačiau LŽ atsiųstas nuotraukas apžiūrėjęs Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos vadas pulkininkas leitenantas Antanas Jucius teigė, kad tai iš tiesų galėjo būti vadinamieji dangaus žibintai. Pasak jo, šiais laikais kariškiai nebetikrina radarų tokiais primityviais metodais. Kariškis pažymėjo NSO dar nematęs ir jais netikintis.

Panašiai vilniečio matytą vaizdą įvertino interneto tinklalapio www.nso.lt administratorius, kompiuterių programuotojas Jonas Skendelis. "Kita vertus, niekada nesakau "negali būti", kol akivaizdžiai tuo neįsitikinu", - kalbėjo jis apie Eduardo matytąjį vaizdą. Per tą laiką, kai buvo įsteigtas minėtasis interneto tinklalapis, tarp daugybės pranešimų apie neatpažintus objektus buvo keli išties keisti. Pavyzdžiui, javų lauke Molėtų apylinkėse buvo pastebėtas taisyklingas ratas - tarsi čia būtų nusileidusi ateivių skraidanti lėkštė. Tačiau jų vizito kol kas nepavyko įrodyti.

"Kai kuriuos reiškinius nesunku paaiškinti, kitus - sunkiau. Juoba kad viso pasaulio kariškiai, šalių valdžios informaciją nuo visuomenės dažniausiai slepia", - sakė J. Skendelis.

Visas tekstas >>>> DELFI.LT

Daugiau ta tema: Detektyvas dėl NSO: lėktuvai, naikintuvai ar paprasti žibintai?


Apie mūsų svetainę jau rašo ir geriausi Lietuvos kompiuterinės tematikos žurnalai. Štai ką parašė "Naujoji komunikacija" 1999-ųjų balandžio mėnesį pasirodžiusiame numeryje.

Lėkštės Lietuvoje

Nors UFO - kaip “Coca-Cola” ar “McDonald’s” - yra vienas didžiausių besibaigiančio šimtmečio Amerikos fenomenų, nerašytas ufologijos dėsnis skelbia, kad lėkščių yra visur - taigi ir Lietuvoje. Kai ką apie jas gimtąja kalba galime pasiskaityti neseniai sukurtoje srityje WWW.NSO.LT. Tiesa, pateikiamos informacijos skaičiumi jai dar gana sunku lygintis su tokio pobūdžio amerikoniškomis svetainėmis, bet savi marškiniai visuomet arčiau kūno: apsilankykite ir užmegzkite kontaktus su kitais šia tema besidominčiais tautiečiais. Beje, čia rasite žinių apie du Lietuvoje stebėtus UFO atvejus (1995 m. Juodkrantėje ir ir 1997 m. Molėtuose).

Sunerimę, kodėl lietuviams taip sunkiai sekasi medžioti skraidančiąsias lėkštes, aplandžiojome Voratinklį ir kai kuriose specializuotose UFO paieškoms skirtose užsienio srityse aptikome dar porą mūsų šalyje užfiksuotų faktų: kažkoks ateiviais besidomintis CNN žiūrovas matė šios televizijos 1996 m. liepos 26 d. rodytą reportažą apie Lietuvoje pastebėtą UFO, o kitas pranešimas - apie penkis liudininkus, stebėjusius padangėje neatpažintą objektą 1997 m. gegužės 12 d. Ginkūnų kaime prie Šiaulių. Taigi, kad ir nedidelis, bet vis dėlto įnašas į tarptautinę UFO tyrinėjimų taupyklę.

Lietuviškai apie skraidančiąsias lėkštes ir kitus mįslingus reiškinius galite pasiskaityti ir www.geocities.com/Area51/Nova/4601 (saitas jau neveiksnus). Veikiausiai turėtų būti ir daugiau UFO temai skirtų lietuviškų tinklapių, tačiau mums jų nepavyko aptikti.


 

NK gidas
Darius Mikšys
Ateiviai kitapus monitoriaus

Į Voratinklį įsipainioja ir skraidančiosios lėkštės

Populiaresnės už Kristų

Kai kuriose WWW srityse teko skaityti, kad skraidančiosios lėkštės ar, solidžiau, neatpažinti skraidantys objektai (NSO), dar vadinami tarptautine santrumpa UFO (Unidentified Flying Objects), Voratinklyje pagal informacinius resursus užima antrąją vietą po sekso. Pasirodo, netiesa: “AltaVista” pranešė, kad po daugiau nei 13,9 mln. seksui skirtų tinklapių antrąją vietą vis dėlto tvirtai užima kitas žmonijai nepaprastai svarbus dalykas - pinigai (daugiau nei 13,7 mln. tinklapių). Palyginti su tokiu tvanu 0,8 mln. UFO temai skirtų WWW puslapių atrodo labai kukliai, tačiau vis dėlto šis skaičius dvigubai didesnis nei Jėzų Kristų “Internete” mininčių tinklapių (0,441 mln).

UFO temos atspindžius “Internete” galima vertinti įvairiai - viskas priklauso nuo besidominčiojo informuotumo lygio. Per kelis dešimtmečius įvairiuose pasaulio kampeliuose sukaupti ir šiuo metu pasauliniame tinkle skelbiami skraidančiųjų lėkščių nuotraukų ir vaizdo įrašų archyvai, tūkstančiai su UFO susidūrusių liudininkų parodymai gali padaryti nemenką įspūdį “ateivių religijai” prijaučiantiems internautams. Tačiau bent jau girdėję, kokio dydžio biudžetus JAV valdžia skyrė kampanijoms, patylom vykdžiusioms dezinformacijos apie UFO projektus, kuriais siekta visokeriopai menkinti visuomenės akyse bet kokią su skraidančiosiomis lėkštėmis susijusią informaciją ir paversti jas banalių juokų objektu, gerokai skeptiškiau vertina skelbiamus “neginčijamus įrodymus” ir “absoliučiai tikras” nuotraukas. Ar beverta pridurti, kad šiuolaikinės skaitmeninių atvaizdų apdorojimo technologijos “absoliučiai tikrus” įrodymus pavertė labai reliatyviu dalyku - bent jau visuomenės daugumai.

Lėkštės Lietuvoje

Pastaba: Ši straipsnio dalis yra iškelta į šio WWW puslapio pradžią.

UFO industrija: organizacijos

Tiems, kurie dar tik ketina domėtis neatpažintais skraidančiais objektais, galima būtų rekomenduoti kelias žymiausias JAV bei kitų šalių UFO tyrimais užsiimančias organizacijas. Dažniausiai tai pelno nesiekiančios įmonės ar privatūs fondai. Viena didžiausių bei seniausių ir Amerikoje, ir visame pasaulyje - “Mutual UFO Network” (MUFON, Teksaso valstijos Seguino mieste įsikūrusi tarptautinė UFO fenomenus tyrinėjanti organizacija (įkurta 1969 m.). Svarbios informacijos rasite ir CUFOS (J. Alleno Hyneko UFO studijų centras), CSETI (Nežemiško proto studijų centras), FUFOR (UFO tyrimų fondas), BUFORA (D. Britanijos UFO tyrimų asociacija), ISUR (Tarptautinė UFO tyrinėjimų bendrija - šiuo metu neveikia) svetainėse. Iš šių vietų, susipažinus su bendrosiomis UFO tyrinėjimų problemomis, patogu pradėti konkretesnės jus dominančios informacijos paieškas - pateikiama daug nuorodų į vertingus serverius.

Su UFO problemomis susiję reiškiniai socialine prasme yra labai prieštaringi - nuo savotiškos UFO isterijos, kai naktį virš miško ar kelio pamatytą šviesą skubama aiškinti skraidančiųjų lėkščių pasirodymu (geras tokių istorijų pavyzdys - UFO BBS svetainė (šiuo metu neveikia): čia rasite žinių apie JAV prezidento pasivažinėjimą skraidančiąja lėkšte ir kitokių smagių paslapčių) iki gerai įslaptintų dokumentų, kuriuos visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis bando iš valdžios seifų išplėšti UFO tyrinėjimų entuziastai.

Beje, “Gallup” apklausos duomenimis, 71 proc. amerikiečių mano, kad valdžia jiems meluoja apie skraidančiąsias lėkštes. Šia prasme paminėtina CAUS (Piliečiai prieš UFO įslaptinimą) organizacija - remdamiesi 1974 m. JAV priimtu Aktu apie informacijos laisvę, jos nariai privertė šalies vyriausybę išslaptinti apie 8 000 puslapių su UFO susijusios slaptos bei visiškai slaptos informacijos. Panašia veikla užsiima ir “The Black Vault” serverio šeimininkai. Su skraidančiosiomis lėkštėmis susijusius slaptuosius dokumentus (tik ar visus?) buvo priversta paskelbti net giliausiai šešėlyje tūnanti Amerikos specialioji tarnyba - Nacionalinė saugumo agentūra (NSA). Juos PDF formatu galima parsisiųsti iš Ufomind” serverį (šiuo metu neveikia). Tai įspūdingas UFO ir kitų paranormalių reiškinių resursų katalogas: daugiau nei 12 tūkstančių nuorodų, per 40 tūkstančių dokumentų archyvas, apie 50 tūkstančių apsilankymų per dieną, dažnai atnaujinamas. Tiesą sakant, nuorodų gausa kartais verčia manyti, kad būsite priverstas čia praleisti kone pusę gyvenimo.

Jei ir jums susidarė toks įspūdis, pravers UFO temoms skirta paieškos sistema “UFOSeek” - galbūt savo naršyklės taikinį pavyks pasiekti iš pirmojo šūvio. Rekomenduotina ir “S4 duomenų bazė” (šiuo metu neveikia) - jei norite susigadinti apetitą, pažvelkite į joje saugomas Roswelle sudužusio laivo ateivio skrodimo nuotraukas (šiuo metu neveikia). Beje, Voratinklyje veikia ir pirmasis tarptautinis UFO muziejus. Apsilankę jame sužinosite, kas iš tikrųjų nutiko 1947 m. liepos 2 d. laukuose prie Roswello miestelio (JAV Naujosios Meksikos valstija).

Verta užsukti ir į UFO temomis rašančių leidinių svetaines - pvz., “Fortean Times”, “UFO Magazine” (šiuo metu neveikia). Jei jus domina naujausi pranešimai, kur ir kas stebėjo neatpažintus skraidančius objektus, galite pasinaudoti “exoScience” (šiuo metu neveikia), “Filer’s Files” paieškos sistema ar “CNI News” paslaugomis.

UFO bendruomenė

Jei paklaidžioję po ateivių paslaptims skirtas Voratinklio sritis užsikrėtėte UFO virusu - pats laikas pasidairyti bendraminčių. Tai padaryti galite “Usenet” naujienų grupėse alt.alien.research, alt.alien.visitors, alt.paranet.ufo, alt.ufo.reports ar užsiprenumeravę šias ar kitas el. paštu platinamas konferencijas - pasiųsdami tuščią laišką adresu nso-subscribe@onelist.com (lietuviškai), “In Search Of” (šiuo metu neveikia), “Ufomind Mailing List”. Tik beieškodami ateivių “Internete” nepamirškite bent retsykiais atplėšti akių nuo monitoriaus ir pažvelgti pro langą - galbūt jie jau spokso į jus...

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT skiltis
Vartiklis